Vadállatok a kabátzsebben II.

“Nehéz dolog, ha az ember egyedül nevel egy óvodás kisfiút. Még nehezebb, ha az ember apuka. Mert nem csak melegszendvicset vagy ízletes halujjakat és más finomságokat kell előállítania vacsorára, ovis ünneplő ruhát kell vásárolnia a kinőtt helyébe, hanem még az esti mesét is neki kell kitalálnia. Ilyen apuka Pepita, aki folytatásos afrikai mesét talál ki a kisfiának, Csombornak. Unguburól, az afrikai törzs varázslójáról és az ő gonosz mesterkedéseiről mesél, és a mese hogy, hogy nem, megelevenedik. Ungubu elvarázsolja a falu mellett élő vadállatokat, akik Csombor szomszédságában bukkannak fel. Vajon mi történik velük? Ki fogadja be őket, és hol találnak otthonra? Elmeséli neked Pepita és Csombor. Prágai Tamás számos műfajban tapasztalt, ismert, sőt elismert alkotó. Kipróbálta már tudását és tehetségét a költészetben, prózában, és drámában is, írt tanulmányokat és kritikákat a kortárs költészetről. A gyermekirodalom területén első kötetes szerző.” (Libri )

Ungubu

“Most jelent meg a Móra Kiadónál a Vadállatok a kabátzsebben című meséhez készült illusztrációim Prágai Tamás tollából. Ungubu, a törzsfőnök pénzt akar keresni, és ráveszi az afrikai törzsét, hogy kávét termesszen. Ehhez persze el kell űzni az állatokat a földjéről akik az egyre szűkülő terület miatt összetöpörödnek, majd egy budapesti áruházban kötnek ki.  Csak Csombor és Inci mentheti meg őket, akiknek még rá kell venni az őket egyedül nevelő szüleiket a terv megvalósítására…
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe Prágai Tamás izgalmas és kedves történetét!” (Csillustrator)

Merényi Ágnes beszélget Gyárfás Endrével és Prágai Tamással a Terüljasztalkám valamint a Vadállatok a kabátzsebben című könyvekről. (Videó az ekultura.hu-n)

“Az esti mesemondás végigköveti az életünket, ezért a könyvben is megidéztem: az apa este mesél a gyerekének. Ez alkalmas pillanat arra, hogy találkozzunk, megbeszéljük, hogy mi történt aznap. Az én gyerekeim is szerették a magunkról szóló meséket a klasszikusok, például a népmesék mellett.” (Metropol)

“Egy gyerekkönyv a szülőnek is szól, nemcsak a gyereknek. Nem véletlen, hogy az elejétől kezdve a papa mesél a fiának. A családok életében kevés az ilyen intim helyzet. Egész nap rohanunk, alig kommunikálunk egymással, így az esti lefektetés ideje felértékelődött, mert ilyenkor van végre egy kis idő egymásra. Volt egy olyan tervem is, hogy kicsit megszólítsam a szülőket, hogy a hétköznapi helyzetekben is globálisan gondolkodjunk, próbáljuk meg átlátni, mi történik velünk.” (Prae.hu)

A bejegyzés kategóriája: Archívum
Kiemelt szavak: , .
Közvetlen link.

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!